Náš príbeh

Home / Náš príbeh

Kedy a ako sme vznikli?

 

Po návrate z Londýna a počas vlastného tehotenstva v roku 2013 nastala otázka ako priniesť na Slovensko kúsok Veľkej Británie, a to hlavne vo forme zdravých a chutných jedál pre deti v BIO/organic kvalite, ktoré tam už v tej dobe boli rozšírené kade-tade po celej krajine. Na začiatku to boli iba “testy” na vlastných deťoch a s kamarátkami, pričom záujem o novinky sa rýchlo šíril, až nakoniec v auguste 2013 vznikla spoločnosť Ellas – detská strava s.r.o. a internetový obchod www.detskastrava.eu, ktorý bol prevádzkovaný počas materskej dovolenky. V auguste 2015 prevzali celú spoločnosť a internetový obchod dvaja noví majitelia, ktorí “detskú stravu” rozvíjajú až doteraz.

Keď sme vznikli, boli sme naozaj maličká firma, ktorá fungovala iba v našej obývačke. Postupným rastom sme sa dostali do povedomia niekoľkých britských dodávateľov, vďaka ktorým sme prežili naše prvé 2-3 roky. Postupom času sme videli, že o naše produkty je stále väčší a väčší záujem, a preto sme sa s malou dušičkou pokúsili osloviť priamo vo Veľkej Británií výrobcov našich najpopulárnejších značiek.

Vďaka tomuto kroku sme už v roku 2014 uzavreli úspešnú spoluprácu s britským výrobcom Moo free chocolates, ktorých jedinečné bezlepkové vegánske čokolády bez kravského mlieka sme na Slovensko priniesli ako prvý predajca. V októbri 2015 sme tiež ako prví na Slovensku začali predávať detské cestoviny v BIO kvalite od nemeckej firmy ALB-GOLD. Koncom roka 2016 sa nám podarilo dohodnúť priame zastúpenie na Slovensku pre britského výrobcu BEAR a URBAN FRUIT. Od apríla 2017 sme jediným oficiálnym dovozcom a zástupcom značky Ella’s Kitchen pre slovenský trh. Presne o rok neskôr, v apríli 2018, sme začali priamo spolupracovať aj s britským Organix-om a v januári 2019 sme nadviazali zatiaľ našu poslednú priamu spoluprácu s výrobcom vegánskych cukríkov JEALOUS SWEETS.

 

Čo je našim cieľom?

 

Našim hlavným cieľom je ponúknuť všetkých mamičkám a tatom aj na Slovensku možnosť dať svojim najmenším len tie najlepšie produkty, ktoré sú dobré pre ich zdravý vývin už od prvých mesiacov života. Výrobky od našich dodávateľov spĺňajú náročné kritéria a na ich výrobu používajú ingrediencie z kontrolovaného hospodárstva v BIO kvalite. Značky, ktoré na Slovensku zastupujeme nepôsobia len vo Veľkej Británií, ale vo viacerých krajinách Európy, Ázie alebo Ameriky.

 

Kde nájdete naše produkty?

 

Od roku 2013, resp. 2015 sme urobili veľký krok vpred. Komunikujeme a spolupracujeme s desiatkami BIO obchodov, detských obchodov, materských centier, súkromných škôlok, ale aj celoslovenskými sieťami, v ktorých možno nájsť určitú časť z našej ponuky. Všetkých našich pravidelných odberateľov máme zverejnených aj na našej webovej stránke v časti Veľkoobchod. Okrem veľkoobchodnej spolupráce naďalej prevádzkujeme aj internetový obchod www.detskastrava.eu.

 

V prípade, že na nás máte akékoľvek iné otázky, návrhy, postrehy, môžete nás kontaktovať prostredníctvom formulára, ktorý nájdete nižšie.

    Vaše meno (povinné)

    Váš email (povinné)

    Predmet

    Vaša správa